Заслужена нагорода

Для голови профкому єдиної первинної профспілкової організації «Гідросила» Сергія Олійника засідання за круглим столом з питань колективного договору стало знаменним. По-перше, відбулося воно у Міжнародному центрі культури і мистецтв Києва, а по-друге, голова ФПУ Григорій Осовий вручив йому Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір ПрАТ «Гідросила АПМ» за 2016 рік (на знімку).

 Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір

Ця нагорода – цілком заслужена. У минулому році Генеральний директор Приватного акціонерного товариства «Гідросила АПМ» О. З. Шамшур був нагороджений найвищою нагородою Федерації профспілок України – Почесним знаком «За розвиток соціального партнерства». І як логічне продовження цього колектив заводу став переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за підсумками роботи за 2016 рік. Загалом за всіма галузями економіки України удостоєні таких нагород 23 підприємства, в тому числі і гідросилівці.

          Безумовно, нагорода – це перемога і профкому, і керівництва. Що значить для Олександра Шамшура колективно-договірна робота?

          - Колективний договір, як і будь-який інший, укладають дві сторони. І успішною робота з його укладення буде тільки тоді, якщо обидві сторони вміють домовлятися і він є для них вигідний. Якщо договір не приносить користі роботодавцю і працівникам, це ні до чого не призведе. Вірніше, призведе до конфліктів. А що таке конфлікт? Це збої у роботі, зупинка, порушення виробничого процесу, а в результаті деградація підприємства, і як ланцюгова реакція – збитки, невиконання поставлених перед колективом завдань. На мій погляд, у колективно-договірній роботи кожна сторона повинна допомагати одна одній. Адже завдання у нас спільні. Так, сьогодні непроста ситуація, ми бачимо, що відбувається відтік робочої сили, а підготувати професіонала, фахівця – це тривалий строк. (Наше підприємство – стовідсотково експортне, воно оснащене сучасним обладнанням). Ми цінуємо професіоналів, намагаємося утримати кадри. Колективний договір як раз і спрямований на задоволення потреб працівників. Оскільки на підприємстві немає соціальної структури, цю місію виконує профспілковий комітет. Люди повинні і попрацювати, і відпочити. Друге забезпечує профком. І захист інтересів працюючих. Керівники не завжди можуть охопити всі питання. Щоб працювати успішно і колективний договір був ефективним, потрібно перебувати в правовому полі і скрупульозно готувати його до підписання. Під час цієї роботи завжди стоїть питання: чого прагнуть досягти дві сторони: і забезпечити економічні і соціальні параметри. Якщо профком і керівництво хочуть працювати продуктивно, вони повинні знаходити консенсус. Нам це вдається.

          За словами Сергія Олійника, колективно-договірна робота для профорганізації є найбільш значною і актуальною.

- Це рушійна сила всієї профспілкової діяльності. Безпосередньо колективними договорами встановлюються соціальні пільги, гарантії і компенсації, регулюються соціально-трудові відносини, узгоджуються інтереси між роботодавцем і працівниками. А це і є те, заради чого наймані працівники створюють профспілку. На нашому підприємстві колективний договір – це дійсно головний документ, за яким живе трудовий колектив. Тобто – це захисний щит на всі випадки виробничого життя, побуту і відпочинку. З огляду на важливість цієї роботи профком ініціював переговори щодо укладення нового колективного договору, разом з роботодавцем розробив його проект, потім спільно будемо контролювати його виконання.

          Головне, що в цей непростий для всієї країни час, незважаючи на всілякі труднощі, які є в Україні, на підприємстві виконання зобов′язань колективного договору – це непорушне правило. З року в рік профкому та керівництву вдається поліпшувати його якість, тому що у «Гідросилі» існує неписане правило: кожний наступний документ не може бути гірше попереднього, а тільки краще.

          Олександр Шамшур і Сергій Олійник (на знімку) вдячні колективу заводу «Гідросила АПМ» за досягнення високих результатів праці і бажають таких саме успіхів у майбутньому.

 Олександр Шамшур і Сергій Олійник

Марія Іванова, керівник прес-центру Федерації профспілок Кіровоградської області.

07.07.2017 р.