КІРОВОГРАД – ОМСЬК: ТОЧКИ ДОТИКУ

Журнал «Карбишевскій проспєкт»

https://www.omskagro.ru/jurnal/aprel_01/apr.htm#p6

Кому з селян і працівників інженерної служби не відомі гідравлічні агрегати для гідросистем тракторів, автомобілів, сільськогосподарських і дорожніх машин: шестеренні насоси (НШ) і гідромотори, аксіально-поршневі насоси, об′ємні гідроприводи, а також масляні і водяні насоси до дизельних двигунів. Уся названа продукція випускається на Кіровоградському заводі – ВАТ «Гідросила». Це один з провідних заводів у цій галузі, що розташований на території України. У квітні на Карбишевській базі постачання побувала делегація спеціалістів служби маркетингу ВАТ «Гідросила». Наш кореспондент розмовляє з одним із делегатів, заступником начальника відділу маркетингу та зовнішньоекономічних зв′язків Станіславом Тимофійовичем ГАВРИЛЕНКОМ.

- Станіславе Тимофійовичу, яку мету ви переслідуєте, приїхавши з ближнього зарубіжжя – Кіровограда – у наше місто?

- Ми приїхали у ваш регіон, щоб познайомитися з роздрібними і оптовими покупцями. Спілкуючись з ними, ми розповідали про всі новинки продукції ВАТ «Гідросила», про її переваги та якість. Нам було цікаво почути відгуки сибіряків про роботу нашої продукції на різній сільськогосподарській техніці. Це однозначно допоможе керівництву нашого заводу внести відповідні корективи у випуск нової продукції, конструкцію насосів та систему управління якістю.

- Які точки дотику в подальшому можуть бути у вас з омичами, а конкретно – з Карбишевською базою постачання?

- Наш завод виготовляє шестеренні насоси і гідростатичні трансмісії, здійснюючи їх постачання безпосередньо на конвеєрні заводи. Вторинний ринок обслуговує налагоджена дистрибуторська мережа. До неї входить і омська Карбишевська база постачання, яка отримує від нас насоси, іншу продукцію ВАТ «Гідросила» та поширює її в Омській області, Казахстані та інших регіонах Росії. Тепер ми знаємо, що всі опитані омські покупці задоволені нашою продукцією. Наші насоси унікальні, аналогів їм немає.

- Станіславе Тимофійовичу, яка, на ваш погляд, перспектива спілкування з омським регіоном і безпосередньо з Карбишевською базою постачання?

- Наше відвідування Сибірського регіону, Омської області, колег з ВАТ «Карбишевскоє» – дуже важлива частина того, що ми робимо. Спільними зусиллями вже розроблено низку маркетингових заходів, які треба впроваджувати в загальну справу. Щоб дізнатися про віддачу цієї акції, надалі ми будемо приїжджати регулярно. Але вже сьогодні можу сказати, що заявок на нашу продукцію передбачається набагато більше, аніж раніше, збільшаться продажі, а отже, наш товар матиме більший попит серед селян.

- Станіславе Тимофійовичу, нам відомо, що в минулому році ВАТ «Гідросила» виповнилося 70 років. Це поважна дата, прийміть і від омичів щирі вітання з цієї нагоди. Процвітання вам і подальших успіхів! Хотілося б, щоб для читачів «Карбишевского проспєкта» ви трохи розповіли про своє підприємство, його перспективний розвиток, нові напрями.

- ВАТ «Гідросила» є розробником власної продукції. В його структуру входить Головне спеціалізоване конструкторське бюро «Гідромаш» м. Кіровоград (Єлісаветград ), спеціалісти якого проектують конструкції гідроагрегатів, що відповідають вимогам сучасного ринку, беруть участь разом із науково-дослідними інститутами в розробці нових матеріалів, необхідних для надійної роботи створюваних виробів. Виготовлення деталей гідроагрегатів, в основному, здійснюється на потокових лініях, з використанням агрегатних верстатів, автоматичних ліній та спеціалізованого обладнання. У минулому 2000 році обсяги продажів і випуску товарної продукції в порівнянних цінах зросли порівняно з попереднім роком у кілька разів, частка бартеру знизилася до 10-12 відсотків, рентабельність також значно зросла. Сімдесят п′ять відсотків продукції постачається за межі України. Сьогоднішні успіхи ґрунтуються на попередніх здобутках, так само, як і завтрашні – на досягненнях сьогоднішніх. Не можна в даному випадку дозволити розімкнутися ланцюгу вказаних подій. Це і обов′язкове послідовне використання накопиченого технічного і наукового потенціалу підприємства, разом із новими здобутками. Це і дотримання принципу наступності поколінь, їхніх справ і досвіду. Це і пам′ять про ветеранів, чиї імена ніколи не забудуться. Колектив підприємства з упевненістю дивиться у майбутнє. А наші партнери можуть не сумніватися у високій якості продукції виробництва ВАТ «Гідросила», при цілком прийнятних споживчих цінах.

- І останнє запитання, Станіславе Тимофійовичу. Які враження залишаться у Вас від відвідин Омська, районів області, Карбишевської бази постачання?

- Нам сподобалися Сибір, Омськ і уся область. Ми відвідали і Большереченський район, де проходила місцева нарада аграріїв. На Карбишевській базі я був уперше, поки ще не обійшов територію повністю, але, побувавши в офісі, поспілкувавшись з менеджерами і керівництвом бази, можу сказати однозначно: враження склалися дуже приємні. Видно, що Карбишевська база постачання оснащена накопичувальною технікою, широко використовується реклама в ЗМІ, просування продукції на ринок, є зручні залізничні під′їзди... А від імені нашого заводу, дирекції і особисто від себе хочу висловити подяку за теплий прийом, надані зручні кабінети для роботи зі споживачами. Залишається тільки побажати, щоб завдяки нашій маркетинговій акції з ознайомлення споживачів з нашою продукцією, у недалекому майбутньому карбишевці відчули плюси нашої роботи і побачили їх через фінансові вливання.

- Дякую вам за інтерв′ю і бажаю успіхів у роботі та особистому житті.