Фундамент філософії ВАТ «Гідросила»

ЖУРНАЛ «Зроблено в Україні»

https://madein.dp.ua/view.aspx?type=ja&lang=1&jaid=183

ВАТ «Гідросила» – яскравий приклад того, як культура виробництва, якою завжди славилися українські машинобудівники, і західні ринкові моделі управління та організації разом змогли б запустити маховик української економіки.

А розпочалося «друге» щасливе життя підприємства у 1999 році. Поважний завод, без малого 70-річний виробник гідравліки, зустрічав його, маючи багатий досвід виробництва шестеренних насосів і гідромоторів, об′ємних аксіально-поршневих гідроприводів найвищої конвеєрної якості для провідних тракторобудівних, комбайнових і автомобільних заводів.

Але, незважаючи на такий вражаючий послужний список, падіння виробництва на конвеєрних заводах спричиняє обвал виробництва на підприємствах-суміжниках. На вторинному ринку запасних частин – розгул підробок і дешевих аналогів, у сфері реалізації – засилля бартеру... Так було, поки на завод зі своєю програмою виходу з кризи не прийшов новий директор Юрій Олександрович Тітов.

На підприємстві розпочато реальну реструктуризацію, а не просто перейменування відділів і кабінетів; розробку та впровадження комплексної системи якості, без якої неможливо б було повернути позиції на ринках близького зарубіжжя; створення каналів збуту та пошук регіональних збутовиків, яких завод, що працював за рознарядкою, просто не мав. Паралельно відбувалося впровадження основ ринкового мислення – від вищого керівництва до рядових робітників. Завод повів рішучу боротьбу з підробками, розпочав широкомасштабну рекламну кампанію у країнах СНД і Балтії. І все це для того, щоб продукція, відома як «український привід», стала впізнаваною «гідросилівською». Як наслідок: підсумки останніх років економічної діяльності красномовно свідчать про професіоналізм і компетентність менеджменту підприємства.

Якість виробленої продукції – фундамент філософії ВАТ «Гідросила». Стратегія розвитку підприємства до 2005 року передбачає вихід на якісно новий технічний і технологічний рівень виробництва. Постійно оновлюється парк обладнання: одним з останніх придбань стали оброблювальні центри фірми «Мікрон» (Швейцарія). У процесі створення ділянка гнучких технологій, що в перспективі надасть можливість істотно розширити асортимент гідроагрегатів, які випускаються.

Розробкою нових видів продукції займається інноваційний центр, створений на базі Головного спеціалізованого конструкторського бюро «Гідромаш», спеціалісти якого проектують конструкції гідроагрегатів, що відповідають вимогам сучасного ринку, беруть участь у розробці нових матеріалів, необхідних для експлуатаційної надійності агрегатів, які випускає завод. Найближчим часом завод планує створення нових шестеренних гідромашин і систем керування гідрооб’ємними приводами, в тому числі із застосуванням електрогідравліки, освоєння інших видів обладнання. Для виробництва конкурентоспроможних гідроагрегатів використовуються системи автоматизованого проектування Solid Works (система твердотільного параметричного проектування) і дві креслярські системи AutoCAD LT 2000. Усе це дозволяє визначати інерційно-масові та міцнісні характеристики гідроагрегатів, контролювати взаємне розташування деталей, відпрацьовувати зовнішній вигляд виробів та автоматизувати інженерні розрахунки. «Вже зараз ВАТ «Гідросила» виходить на зовнішній і внутрішній ринки з гідроапаратурою типорозмірних рядів, співвідносних із західними, пропонує нові системи керування гідроприводів, аксіально-поршневі насоси для роботи у відкритій схемі тракторів та інших сільгоспмашин провідних світових виробників. Кожен насос, вироблений компанією «Гідросила», має індивідуальну фірмову упаковку. І це не лише ознака хорошого виробничого тону, але й дієвий спосіб боротьби з підробками.

Конструкторський і технологічний нагляд за виготовленням продукції, що випускається серійно, проводить відділ технічного супроводу виробництва. А вся система управління якістю, впроваджена ВАТ «Гідросила», у 2000 році сертифікована компанією «Бюро Верітас» (Франція) на відповідність вимогам міжнародних стандартів серії ISO 9001. У рамках проведеної реорганізації та реструктуризації впроваджуються і нові методи управління, зокрема корпоративна інформаційна система міжнародного класу Baan IV.

Підприємство повернуло собі славу провідного в СНД виробника гідромашин для гідросистем тракторів, комбайнів, сільськогосподарських, будівельно-дорожніх та інших мобільних машин. На сьогоднішній день продукція з маркою ВАТ «Гідросила» займає відчутно широкий сегмент на українському (60%) і російському (53%) ринках. Лише в період з 2000 по 2001 рік обсяг поставок по Україні зріс на 30%. Дистрибуторсько-дилерська мережа ВАТ «Гідросила» – це 5 оптових фірм (у Кіровограді, Дніпропетровську, Харкові, Москві) зі статусом дистриб′юторів і 34 дилери, які забезпечують поставку продукції у всі регіони Росії, Білорусі та Молдови. Для зручності споживачів запасних частин кіровоградського виробництва в близькому зарубіжжі функціонують 3 оптових склади, а українські споживачі мають можливість отримати товар безпосередньо в районах свого розташування.

На сьогоднішній день партнери заводу – відомі машинобудівні підприємства ВАТ «Ростсєльмаш», ВАТ «Раскат» (м. Рибінськ), ВАТ «Алтайдізєль», ЗАТ «Пєтєрбургскій тракторний завод», ВАТ «Алтайскій трактор», ВАТ «Красноярскій завод комбайнов», ВО «Гомсєльмаш», ПО «Мінскій тракторний завод», МАЗ, БєлАЗ, ВАТ «Херсонські комбайни», НВО «Південний машинобудівний завод» та багато інших – відзначають надійність, безвідмовність і високу якість продукції ВАТ «Гідросила». На думку цих авторитетних виробників, використання кіровоградських шестеренних насосів і гідростатичних трансмісій дозволяє знизити витрати на експлуатацію і ремонт, отримати максимальну вигоду при використанні техніки.

Для успішного просування своєї продукції на зовнішні ринки ВАТ «Гідросила» активно бере участь у престижних спеціалізованих виставках. Тільки в 2001 році заводчани представляли своє підприємство на «Агро-2001» в Чубинському, «Інтерагромаш» у Ростові-на-Дону, «Всєросійскій фєрмєр» у Санкт-Петербурзі, IV Всеросійському форумі «Росія єдіная-2001» у Нижньому Новгороді, «Агротехніка-2001» у Ганновері (Німеччина). Причому контакти з партнерами не обмежуються участю у представницьких заходах. У ВАТ «Гідросила» вважають, що споживач має право не лише вимагати продукцію найвищої якості і у визначений строк, але й мати повну інформацію про неї. Тому підприємство регулярно проводить семінари для оптових продавців, дилерів і дистриб′юторів, практикує формат «заочної» участі у виставках разом зі своїми традиційними бізнес-партнерами. Дотримуючись обраної стратегії розвитку, у ВАТ «Гідросила» м. Кіровоград ( Єлісаветград ) постійно думають про імідж своїх ділових партнерів.

Сьогодні продукція з маркою «Гідросила» успішно експлуатується в складі різних машин у понад 50 країнах світу, серед яких Латвія, Литва, Казахстан, Словаччина, Польща, Італія, Туреччина, Пакистан, Іран, Угорщина, Німеччина, Аргентина. І як вважають на підприємстві – немає межі досконалості.