Переможні віражі Максима Старченка

Водій ПАТ «Гідросила» нещодавно став призером чемпіонату України з автоперегонів!

Максим Старченко

Автоспортом Максима захопив його батько – Микола Старченко, який також працює у «Гідросила» і раніше брав участь у перегонах. У 4 роки Максим вже ганяв на карті. А в 1989 році рідний завод придбав для Старченка-старшого спортивний автомобіль баггі для участі в чемпіонаті СРСР. З тих пір батько і син стали їздити на змагання разом. Ось тоді у Максима і з′явилося бажання зайнятися автоспортом професійно.

Однак так склалося, що в непрості 90-ті роки заводський баггі продали. Але Максимові дуже хотілося знайти машину – сімейну реліквію. І у 2013-му році пошуки увінчалися успіхом. Після придбання автомобіля розпочалася кропітка робота з його ремонту і відновлення.

Механіки Максима Старченка

А в 2014 році Максим Старченко отримав запрошення ФАУ взяти участь у заключному етапі змагань чемпіонату України з автокросу в м. Александрії. Отже, потрібно було формувати свою команду, до якої увійшли: тренер – батько гонщика і механіки Олександр Майський і Юрій Козирев. Вже у першій своїй гонці, завдяки злагодженій роботі та підтримці команди, Максим зайняв 4-е місце у другій заліковій групі. І зупинятися на досягнутому не збирався.

У 2015 році наш цілеспрямований земляк стартував на всіх етапах чемпіонату України з автокросу, де фінішував четвертим у загальному заліку. Але наступний сезон у кропивницького гонщика не склався, оскільки частенько підводила техніка. Так що до початку чемпіонату 2017 року Максим зі своєю командою підійшов до підготовки баггі більш ретельно. І це дало свій результат. Старченко став срібним призером у ІІ заліковій групі (автомобіль з двигуном до 1500 см3) і бронзовим призером чемпіонату України з автокросу в ІІ заліковій групі (у тому числі баггі юніор – FIA) і в ІІІ заліковій групі.

Другий етап чемпіонату України у м. Дніпро

Перегони для Максима Старченка – це не просто адреналін і випробування характеру та волі, а сенс життя. Його не лякають звивисті траси, незручності – це все загартовує характер.

«Перед перегонами – хвилювання, мандраж, а коли стартував, усі страхи залишаються позаду: тільки вперед», – ділиться враженнями кропивницький гонщик. Незважаючи на негоду, спортсмени борються до останнього, навіть якщо пил стовпом або бруд такий, що ґрунтова траса перетворюється на місиво. Спеціальні окуляри, в яких касета змінює брудну плівку на чисту, не витримують, і гонщики їдуть без них. Так проходили, наприклад, перегони в Чернівцях під час зливи, але жоден учасник не зійшов зі траси. Це було випробування характеру, яке Максим витримав з честю. Ну а за подальшої підтримки свого головного спонсора – рідного підприємства «Гідросила» – Максим Старченко готовий до нових переможних стартів і фінішів. Отже, головні перемоги гонщика – попереду...